Education 2018-05-03T18:26:21+00:00

Education revolution

Manifesto 15 evolving learning
In a world consumed with uncertainty and a growing sense of the obsolescence of our education systems, how can we ensure the success of ourselves as individuals, our communities, and the planet? We need to evolve education.

AltSchool is a collaborative community of micro-schools that uses outstanding teachers, deep research, and innovative tools to offer a personalized, whole child learning experience for the next generation.

EDUin podněcuje veřejnou diskusi o vzdělávání s důrazem na potřeby měnícího se světa.

Respektující přístup ve výchově i v práci, včetně doporučení pro shlédnutí skvělého rozhovoru s psycholožkou Janou Nováčkovou na DVTV zde. Tenhle výborný rozhovor by si měli pustit všichni rodiče, co milují své děti a také lidé, kteří přemýšlí nejen nad tím, proč nám vládnou psychopaté… Kde leží prvotní příčiny společenského marasmu a zatemnění mysli mnoha lidí?

  • jedno z nejzávažnějších ohrožení je ohrožení vlastní hodnoty
  • sebeúcta je to co v životě lidem pomáhá
  • ve výchově je důležitá zpětná vazba
  • respektující vztahy a svoboda mezi lidmi jsou nadějí pro budoucnost, je potřeba začít u vzdělávání dětí

Škola vyvolává v dětech stres a ohrožení, podceňují je, známkování je jako cukr a bič: Jen promile dětí reaguje na neustálé srovnávání pozitivně, nejčastější je rezignace, navíc to vede ke zhoršení vztahů ve škole, říká psycholožka Jana Nováčková. Chválení dětí může být kontraproduktivní, důležitá je zpětná vazba. Odměna je jako úplatek. Nováčková tvrdí, že zlepšování českého školství brání učitelé i rodiče. Nedovedu si představit, že by absolvent Summerhillu zastával nějaké rasistické nebo protižidovské postoje.

ScioŠkola nový inspirativní projekt alternativní školy

Svoboda učení směřuje jednoznačným směrem: děti vyrůstající ve svobodném, přirozeném a respektujícím prostředí, které jim umožňuje využít veškerý jejich potenciál.

Must watch:-)  Summerhill (2008) -AMAZING- Best Freedom Movie Ever!

Education Evolution

Evolving Learning Manifesto15.org